Hledat
Filters
Zavřít

Blog

Jaké jsou ideální letní sporty pro děti?

Léto je v plném proudu a nabízí skvělé podmínky ke sportování. Jen málokdo chce trávit slunečné dny v tělocvičně a raději vyrazí na venkovní hřiště. Pohyb na čerstvém vzduchu by si měli dopřávat nejen dospělí, ale také děti, které mají ideální příležitost vyzkoušet si nové sportovní aktivity.

Kdy je vhodné se sportem u dítěte začít?

 1.  Chůze a projížďky na odrážedle

Dítě může začít sportovat ve chvíli, kdy se naučí chodit. Do věku čtyř let mu budou stačit společné procházky, které lze postupně prodlužovat a zpestřovat jízdou na odrážedle.

 1.      Plavání nebo fotbal

Dítě ve věku čtyř až pěti let může začít s plaváním. Vodní sporty posílí kondici, ale zanedbávají koordinaci. Starší předškolní věk je také vhodný pro seznámení s fotbalem a to nejen pro chlapce, ale i dívky.

 1.      Atletická průprava

Předškoláci mohou začít s pravidelnými tréninky a rozvojem síly a dynamiky. Dobrou průpravu nabízí lehká atletika. Aby děti trénink bavil, je ideální zpočátku volit formu hry, běh či skoky a zdolávání opičí dráhy. Trénink je vhodné zpestřit sportovními pomůckami.

 1.  Míčové hry

Míčové hry, například vybíjená či basketbal, mohou vyzkoušet děti školního věku. Upevňují nejen fyzickou kondici, ale rozvíjí i koncentraci a zejména smysl pro spolupráci. U míčových her však hrozí vyšší riziko zranění, a proto by na ně měl dohlížet trenér. Organizovaný trénink je ideální pro děti starší šesti a více let. Vždy však rozhoduje individuální zdatnost dítěte.

 1. Tenis či badminton

Letní prázdniny jsou skvělou příležitostí začít s tenisem. Tenis buduje fyzickou kondici, ale i sebekázeň a odhodlání. Lehčí variantou může být badminton, líný tenis či stolní tenis. U těchto sportů je však nerovnoměrně zatěžována jedna polovina těla. Pokud se jim bude dítě věnovat jen občas, je třeba přidat další aktivity, které zatíží tělo rovnoměrně.

Pomůcky k těmto sportům vybírejte v sekci sportovní náčiní.

Jak zařídit, aby vaše dítě milovalo sport?

Pohyb je pro lidské tělo přirozený a pomáhá budovat fyzickou a psychickou kondici. Podle lékařských studií je pro vytvoření návyku ke sportování klíčová hranice sedmi let, během kterých by si dítě mělo osvojit pohyb jako běžnou součást života. Existuje několik zásad, se kterými vašemu potomkovi snadněji vštípíte lásku ke sportu, a zajistíte mu tak zdravější život v dospělosti.

 1. Se začátkem neotálejte

Se sportem je ideální začít v předškolním věku, kdy je vhodné trénovat především koordinaci, rychlost a sílu. Pokud si dítě v tomto věku zvykne sportovat, v dospělosti se u něj snižuje riziko obezity a dalších civilizačních onemocnění a rovněž získá silnější psychickou odolnost než nesportovci.

 1. Sport je zábava

Sport musí dítě především bavit. Zjistěte, jaká aktivita ho láká, a nabídněte mu více variant. Vezměte ho na ukázkové hodiny, kde si bude moci cvičení vyzkoušet. Pokud ho do sportu musíte nutit, pravděpodobně s ním brzy skončí, nebo hůř, získá k němu odpor.

 1. Zohledněte věk

Dětem do čtyř let postačí společné procházky zpestřené jízdou na odrážedle. Pro předškoláky je vhodná lehká atletika, cvičení se sportovními pomůckami, plavání, běh spojený se zdoláváním opičích drah. Školáci se mohou zapojit do kolektivních her, především míčových sportů, které posílí fyzickou kondici i týmového ducha. Vždy však zohledňujte individuální vyspělost dítěte.

 1. Motivujte ho

Člověk potřebuje motivaci a u dětí to platí dvojnásob. Dítě chvalte i za méně podařený výkon, zajímejte se o průběh cvičení a jeho pocity. Zúčastňujte se důležitých sportovních okamžiků. Čas od času dítě odměňte, například novými sportovními pomůckami.

 1. Z každého nevyroste Jaromír Jágr

Chtěli jste mít doma profesionálního fotbalistu, ale syn raději obouvá taneční střevíce? A přestože dcera navštěvovala drahé hodiny baletu, provaz stejně ne a ne udělat? Smiřte se s tím, že z každého dítěte profesionál nevyroste. Přesto ho podporujte a veďte ho k tomu, aby sportovalo s nadšením.

 1. Sportujte společně

Vyplňujte společně strávený čas sportem.Nejenže si tímto způsobem dítě sport zamiluje a bude mu připadat zcela přirozenou náplní volného času, ale zároveň tak posílíte rodinné vztahy. 

Vee-sport na veletrhu MORAVIA SPORT EXPO 2015

Sportovní vybavení Vee-sport jsme poprvé představili veřejnosti na veletrhu MORAVIA SPORT EXPO 2015, který se uskutečnil ve dnech 19. a 20. června na výstavišti v Olomouci. Ve dvou expozicích se návštěvníci seznámili s profesionálním náčiním pro venkovní i sálové aktivity a vše si vyzkoušeli na vlastní kůži.

 Vybavení Vee-sport špičkové kvality splňuje náročné požadavky sportovních klubů, škol a organizací a zároveň plně uspokojí rekreační sportovce. Nabízí náčiní určené k atletice, badmintonu, volejbalu, fotbalu a dalším sportům. Na veletrhu však nechyběly ani pomůcky pro univerzální trénink sloužící k rozvoji pohybové zdatnosti a koordinaci, například slalomové tyče, žebříky, kužely, kruhy.

Jako vždy jsme mysleli i na nejmenší. Ti si vyzkoušeli například fotbalové brány Elby Fun z odlehčené slitiny hliníku v pěkném barevném provedení s bezpečnými malými oky v síti. Branka je lehká, pevná a stabilní a vyvinuta a certifikována pro školy, školky a sportovní kluby.

 Na veškeré dotazy návštěvníků odpovídal s úsměvem náš zkušený odborný tým.

Příště se těšíme opět na viděnou!

Archiv blogu